بهترین خطوط هواپیمایی دنیا در سال 2019 1398/09/04

به گفته نشریه forbes، در این میان شرکت آسیایی خطوط هوایی سنگاپور Singapore Airlines در صدر این فهرست جای گرفته است. جایزه بهترین خطوط هوایی سال توسط وب سایت AirlineRatings.com تعیین می شود که یک سایت رتبه بندی ایمنی هوایی و کیفیت پرواز است که در شهر Perth پایتخت استرالیای غربی قرار دارد.

در حالی که خطوط هوایی ایرنیوزلند در طول پنج سال گذشته توانسته بود بهترین رتبه را به خود اختصاص دهد، ولی برای سال 2019 تغییراتی در جریان است.هواپیمایی سنگاپور که سال گذشته در رتبه سوم این فهرست قرار داشت، امسال توانست جایگاه قهرمان پیشین و همپنین برخی دیگر از ستاره های این صنعت نظیر Qantas را از آن خود کند.

خطوط هوایی قطر Qatar Airways که در دوحه مستقر است، در سال گذشته جزو 10 شرکت برتر هوایی جهان نبود ولی امسال به دلیل خدمات رفاهی و پذیرایی مناسب و همچنین معرفی QSuites به عنوان کلاس تجاری یا بیزینس کلاس توانست در رتبه چهارم این فهرست قرار بگیرد.

 

اما AirlineRatings.com رتبه بندی ها را بر چه اساسی تعیین می کند؟

داوران و ویراستاران این شرکت که هفت نفر هستند، 12 فاکتور اصلی را برای رده بندی مدنظر قرار می دهند که برخی از آنها عبارتند از: ایمنی عملیاتی، نظرات مسافران، سودآوری، رتبه بندی سرمایه گذاری، سن ناوگان هوایی، خدمات پیشنهادی مانند premium economy در پروازهای طولانی مدت و امکانات صندلی در دیگر کلاس های پروازی.

جای تعجب نیست که سنگاپور در رده نخست این رتبه بندی قرار گرفته است. این شرکت هواپیمایی در حال احیاء و نوسازی ناوگان خود می باشد و با معرفی هواپیماهای Airbus A350s و Boeing 787-10s و راه اندازی مسیرهای مهم جدید از جمله سنگاپور به نیوآرک (در نیوجرسی) و لس آنجلس، که هر دو در ماه گذشته راه اندازی شد، تغییرات مهمی در این زمینه انجام داده است. همچنین در حال تحویل گرفتن برخی سفارشات خود مانند هواپیمای Airbus A380s جدید است که جدیدترین صندلی های کلاس تجاری و سوئیت های درجه یک یا فرست کلاس را به مسافران معرفی می کند.

Geoffrey Thomas، مدیر ارشد AirlineRatings.com گفت:”خطوط هوایی سنگاپور که یکی از برجسته ترین صنایع هوایی در طی دهه هاست، با ارائه بهترین خدمات ممکن، خرید هواپیماهای جدید و راه اندازی خطوط پروازی جدید و نوآورانه نظیر پرواز بدون توقف از سنگاپور به نیویورک، اکنون در شرایط اوج قرار گرفته است.”

 

در اینجا لیست ده شرکت برتر خطوط هوایی جهان در سال 2019 به نقل از وب سایت AirlineRatings.com آورده شده است.


راویس