گوانجو کره جنوبی پانزدهمین خواهرخوانده اصفهان 1395/12/24

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، شهردار اصفهان در این آیین گفت : در گذشته بین اصفهان و شهر گوانجو (گیانگجو) کره تبادلات و  ارتباطات زیادی وجود داشته که با امضای توافق نامه همکاری بین شهرداران این دو شهر این ارتباطات بیشتر می شود.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه شهرگوانگجو از لحاظ فرهنگی و تاریخی در بین شهرهای کره جنوبی سرآمد است افزود : 1500 سال پیش جاده ابریشم مسیر ارتباطاتی ایران و کره بود و امروز این تفاهم نامه این ارتباط را تقویت و توسعه می دهد.

وی ادامه داد : با احیای جاده ابریشم و امضای این تفاهم نامه علاوه بر ارتباطات اقتصادی و فرهنگی در جهت توسعه ارتباطات اجتماعی، علمی و دانشگاهی نیزگام موثری برداشته می شود.

شهردار اصفهان این را هم گفت که جاذبه های شهر اصفهان باعث شده تا بیشتر شهرهای مهم دنیا برای خواهرخواندگی با اصفهان به این شهر نزدیک شوند.

شهردار گوانجو هم در این مراسم اصفهان را یکی از شهرهای مهم و مرکزی در مسیر جاده ابریشم دانست و گفت : با احیای جاده ابریشم تبادلات و ارتباطات فرهنگی، اقتصادی، علمی و هنری دو شهر بیشتر می شود.

چی یان شین افزود: اصفهان از جمله شهرهای توسعه یافته و با پیشینه تاریخی است که با این ارتباط، همکاری و دوستی ایران و کره جنوبی را تقویت می کند.

ایروان ارمنستان، یاش رومانی، بارسلون اسپانیا، بعلبک لبنان، داکار سنگال، سن پطرزبورگ روسیه، شیان چین، فرایبورگ آلمان، فلورانس ایتالیا، کوالالامپور مالزی، لاهور پاکستان از جمله شهرهایی هستند که با اصفهان سند خواهر خواندگی امضا کرده اند.

گوانجو ، گیونگجو یا گیانگجو یکی از شهرهای کره جنوبی در جنوب شرق استان گیونگسانگ شمالی است و دومین شهر بزرگ استان پس از آندونگ به‌شمار می‌رود.

گیانگجو یکی از شهرهای تاریخی کره جنوبی و پایتخت باستانی پادشاهی شیلا است.


راویس