فرودگاه چانگی سنگاپور برای پنجمین سال بهترین فرودگاه جهان شد 1395/12/26

به گزارش ایرنا، شبکه خبر آسیا وابسته به سنگاپور روز چهارشنبه اعلام کرد 'لی سئو هیانگ' مدیر عامل شرکت فرودگاه 'چانگی' جایزه بهترین فرودگاه جهان را روز سه شنبه در نمایشگاهی در آمستردام هلند دریافت کرد.
این برای هشتمین بار است که فرودگاه چانگی سنگاپور جایزه بین المللی بهترین فرودگاه جهان را از سال 2000 به خود اختصاص می دهد.
فرودگاه چانگی همچنین به عنوان بهترین فرودگاه آسیا و بهترین فرودگاه برای امکانات اوقات فراغت انتخاب شد.
برای انتخاب بهترین فرودگاه جهان در سال 2017 میلادی 13 میلیون و 820 هزار مسافر هوایی در جهان از 105 ملیت در 550 فرودگاه در نظرسنجی شرکت کرده اند.
در این نظرسنجی، ارزیابی رضایت مشتری در شاخص های عملکرد کلیدی مانند خدمات فرودگاه از تفتیش ورودی، انتقال، خرید، امنیت و مهاجرت و خروج مدنظر قرار گرفته است.
این جایزه ها براساس رتبه بندی فرودگاه های جهان توسط 'اسکای تراکس' اختصاص می یابد.
فرودگاه 'هاندا' ژاپن براساس این رتبه بندی در جایگاه دوم قرار گرفت و پس از آن نیز فرودگاه 'اینچئون' کره جنوبی قرار دارد.
فرودگاه بین المللی مونیخ در جایگاه چهارم رتبه بندی فرودگاه ها قرار گرفت و پس از آن فرودگاه های مونیخ، هنگ کنگ، فرودگاه بین المللی 'حمد' در دوحه قطر، فرودگاه بین المللی مرکزی ژاپن، فرودگاه 'هیترو' لندن و فرودگاه فرانفکورت قرار دارند.
فرودگاه چانگی سنگاپور که در رتبه نخست قرار گرفته یک فرودگاه نظامی – همگانی است که در ارتفاع هفت متری از سطح دریا واقع شده و طول باند آن چهار هزار متر است. این فرودگاه اصلی ترین فرودگاه جنوب شرق آسیا محسوب می شود.


راویس