تداوم کاهش دما در استان اصفهان / سامانه باران زا در راه است 1395/09/03

ساناز جعفری کارشناس ارشد پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان روز سه شنبه به ایرنا گفت : بر اساس آخرین گزارش های هواشناسی و بر اثر ورود سامانه بارشی به مناطق شمال و شمال غرب استان بارش های خوبی در دو روز گذشته در این استان به وقوع پیوست که بیشترین مقدار آن در کاشان، اردستان، نطنز، برزک، آران و بیدگل گلپایگان و میمه گزارش شد.
وی با بیان اینکه بارش برف در کاشان، اردستان و نطنز همچنان ادامه دارد، افزود: این وضعیت تا فردا در مناطق شمال و شمال غرب استان ادامه خواهد داشت و از فردا (چهارشنبه) از شدت ناپایداری ها کاسته خواهد شد.
وی همچنین از ورود سامانه جدید بارش زا به استان اصفهان برای روزهای جمعه و شنبه خبر داد و گفت: این سامانه همراه با بارش باران و برف از مناطق جنوب و غرب به استان اصفهان وارد خواهد شد.
کارشناس ارشد پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: بارش ها در ارتفاعات و مناطق سردسیر استان به شکل برف خواهد بود.
وی با اشاره به صدور اطلاعیه و اخطاریه سازمان هواشناسی در مورد افت و کاهش محسوس دمای استان، گفت: با ورود سامانه بارشی که از دو روز گذشته تا کنون دمای هوا در هر نقطه از استان بین 8 تا 10 درجه سانتیگراد کاهش پیدا کرده است.
جعفری با بیان اینکه کاهش محسوس دما و و وزش باد سرد پیش بینی می شود، افزود:از فردا تا پایان هفته تداوم کاهش محسوس دما در اکثر مناطق استان اصفهان پیش بینی می شود.
وی گفت: بارندگی اخیر لغزندگی و یخ زدگی جاده ها را در مناطق شمال و شمال غربی استان بهمراه داشته و بر اثر وجود مه در این نواحی عبور و مرور با کندی و اختلال در تردد انجام خواهد شد.
همچنین بر پایه گزارش روزانه اداره کل هواشناسی استان اصفهان تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر عبور امواج به نسبت ناپایدار در تراز میانی جو است.
بر این اساس، امروز(سه شنبه) در بیشتر مناطق استان افزایش ابر همراه با وزش باد سرد وجود دارد و بطور متناوب ناپایداری‌هایی بویژه در نیمه شمالی و غربی استان بصورت بارش‌ برف و وزش باد سرد به نسبت شدید پیش‌ بینی می‌شود.
بیشینه دما در 24 ساعت آینده در اکثر مناطق استان سه تا پنج درجه سانتیگراد کاهش خواهد داشت.
دمای فعلی اصفهان 6 درجه سانتیگراد با 31 درصد رطوبت است.
چوپانان با 11 درجه به عنوان گرمترین و بویین و میاندشت با 7 درجه سانتیگراد زیر صفر به عنوان سردترین نقطه استان اصفهان اندازه گیری شده است.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اصفهان


راویس