توضیحات سنگ ماه تولد شما چیست؟

 

 مطالب مرتبط

سفربراساس ماه تولد

 

سنگها می توانند شما را جادو کنند و بر فعالیت هایتان تاثیر بگذارند. اگر در درستی این قضییه تردید دارید در موقعیتی که نیاز به شجاعت دارید یک تکه سنگ «حدید» با خود حمل کنید تا اثر آن را به چشم ببینید. یا می توانید برای اینکه عشق بین خود و همسرتان را افزایش دهیدگردن بندی از لاجورد به گردن بیاویزید، چون لاجورد عشق و دوستی را زیاد می کند.

 

 

انرژی از امواج کیهانی عبور می کند و به واسطه سنگهایی که بر گردن آویخته اید یا به نحوی با بدن شما در تماس قرار گرفته اند به شما منتقل می شود.

به خاطر داشته باشید که برای متولدین هرماه، علاوه بر سنگ مخصوص خود او، ممکن است چندین سنگ دیگر هم مفید باشد.

 


فروردین : الماس

 

الماس، یکی از گرانبهاترین و زیباترین سنگهای موجود در طبیعت با متولدین فروردین ارتباط بیشتری برقرار می کند. این سنگ اعتماد به نفس را افزایش می دهد و احساس شکست ناپذیری را در انسان تقویت می کند.الماس یکی از قدیمی ترین سنگهای موجود در طبیعت است که خاصیت تصفیه کنندگی دارد و مخصوصا روی کارکرد کلیه ها و مثانه اثر مثبتی می گذارد. علاوه بر آن کارایی و قدرت سنگهای دیگر را هم افزایش می دهد. فراموش نکنید متولد هر ماهی هستید و از هر سنگی استفاده می کنید افزودن الماس به گردن بند خود را از یاد نبرید.

 

 

آفریقای جنوبی سرزمین الماس و ملت رنگین کمان: وجود کوه هایی که دل خود الماس های فراوانی دارند در این کشور به سبب شده تا به این کشور نام سرزمین الماس ها را بدهند کشف الماس های بزرکی در این کوه هها که در رده پانزدهم جهانی ازنظر قیراط هستند.  نیمی از طلای جهان از معادن ویتواترسرند آفریقای جنوبی استخراج می شود.   

 


اردیبهشت : زمرد

 

سنگ متولدین ماه میانی بهار، زمرد است. زمرد از زمان خیلی دور به عنوان سنگ درمانی به کار می رفته است. یکی از مهم ترین ویژگی های آن این است که روح و جسم را با هم متعادل می کند. این سنگ روی تیروئید و تصلب شرائین اثر می گذارد و در مورد بیمارانی که پارکینسون دارند یا مبتلا به صرع هستند روند درمان را بهبود می بخشد. زمرد فشار خون و بیماری قلبی را نیز کنترل می کند. در زمان های گذشته برای درمان بچه های کوچک هنگامی که به تب مبتلا می شدند مورد استفاده قرار می گرفته است. این سنگ ادراکات شهودی را افزایش می دهد و در ایجاد نبوغ تاثیر دارد. یوگی ها و کسانی که مدیتیشن می کنند اعتقاد دارند وقتی زمرد همراه دارند زودتر به تمرکز می رسند.

 

 

زمرد پس از الماس دومین سنگ قیمتی است که در افغانستان و بعضی از کشورهای جهان یافت می‌شود. زمرد افغانستان به نسبت شفافیت که در خود دارد درجهان بی‌نظیر است. پس از کشورهای مانند برزیل ، کلمبیا و زامبیاچهارمین صادرکننده زمرد می‌باشد. آنچه زمرد افغانستان را غیرمعمول می‌سازد، شفافیت بسیار خوب آن است. اغلب زمردها حتی زمردهای با کیفیت، دارای ترک‌های سطحی هستند، ولی زمرد افغانی معمولاً به‌طور فوق‌العاده‌ای تمیز است و با وجود اندازه کوچک دارد ولی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

 


 خرداد : مروارید

 

سنگ اختصاصی متولدین خرداد ماه مروارید است. به مروارید، داروی جادویی نیز می گویند. این سنگ روی اعصاب و کلیه عضلات اثر مثبت می گذارد و بیماریهای ناشی از کمبود کلسیم را برطرف می کند. مروارید نیروی حیات را افزایش می دهد و ضد اضطراب عمل می کند. علاوه بر آن همراه داشتن مروارید باعث میشود قوه ابتکار شما بهتر عمل کند و خلاقیتتان افزایش یابد.

 

 

مروارید خلیج فارس، مرغوب ترین مروارید دنیا : از لحاظ تاریخی، بهترین مرواریدهای جهان درخلیج فارس ، بخصوص در محل بحرین کنونی، یافت می‌شوند. این مرواریدها به‌طور طبیعی تولید و توسط غواصان محلی به شکل سنتی صید می‌شدند. راز درخشش خاص مرواریدهای خلیج فارس احتمالا به خاطر ترکیبات ویژه‌ی آب شور و شیرین نزدیک خشکی  بوده است. اما، متاسفانه، صنعت مروارید طبیعی خلیج فارس به‌طور ناگهانی در اوایل دهه‌ی ۳۰ میلادی با کشف منابع عظیم نفتی نابود شد. کسانی که به صید و تجارت مروارید مشغول بودند، به دنبال منافع بیشتر در صنعت نوظهور نفت دست از تجارت مروارید کشیدند. در واقع، در اثر ورود آلاینده‌های نفتی و در نتیجه آلوده شدن آب و همچنین صید بی‌رویه‌ی صدف صنعت ناب مروارید خلیج فارس را به نابودی کشاند.

 


 تیر :یاقوت سرخ

 

سنگ متولدین نخستین ماه تابستان «یاقوت سرخ» است که به رنگ تیره و شبیه یاقوت قرمز در طبیعت دیده می شود.یاقوت سرخ سنگ حامی مسافرینی است که با کشتی سفر می کنند. این سنگ برای استحکام دیواره های سرخرگ، تقویت چشم و درمان سرطان در مراحل اولیه آن کارایی دارد. اثرات این سنگ میان زنان بیشتر نمایان می شود.

 

 

به دلیل شباهت لعل یا (Garnet) به دانه های سرخ میوه انار، نام این کانی از واژه لاتین گرونا Grenatos به معنای “شبیه به دانه” گرفته شده است. دلیل دیگر این نام شاید این باشد که یونانیان باستان انار را به عنوان نمادی از هدیه عشق واقعی تلقی می کردند. در اسلام نیز گفته شده لعل سنگی است که آسمان چهارم را روشن کند.

 

 

بیشترین میزان ذخایر سنگ در کشورهای ایالات متحده آمریکا، هند، چین و استرالیا می باشد. یکی از بزرگترین سنگ های کشف شده در دنیا در کشور نروژ بوده که ۳۵۰۰۰ کیلوگرم وزن و ۲٫۳ متر ارتفاع داشته است.


مرداد : پریدوت و اونیکس

 

پریدوت و اونیکس سنگهای متولدین مرداد ماه هستند. اونیکس سنگی شبیه عقیق است که به رنگ سیاه یافت می شود. این سـنگ برای درمان اعتیاد مورد مصرف دارد. به نظر می رسد از آن جا که اونیکس اعتماد به نفس و دلگرمی را افزایش می دهد از گرایش افراد به سوی اعتیاد می کاهد. اونیکس روی سیاهرگها و مفاصل بخصوص در افرادی که که دچار نقرس هستند اثر مثبتی می گذارد و از لحاظ روانی موجب ازدیاد هماهنگی روحی انسان می شود.

 

 

پریدوت یا زبرجد در سرتاسر جهان یافت می شود. یکی از قدیمی ترین و مهم‌ترین معادن زبرجد در جزیره آتشفشانی سنت جان St. John’s Island دریای سرخ است. معادن دیگر مثل میانمار، استرالیا، برزیل، چین، کنیا، مکزیک، پاکستان، سریلانکا، آفریقای جنوبی و مصر می باشد. در پاکستان نمونه های نسبتا بزرگ و زیبایی با خلوص بالا یافت می شود. امروزه آمریکا بر سر به دست آوردن رتبه بزرگترین تولید کننده دنیا رقابت سختی با چین و پاکستان دارد.

 


شهریور : یاقوت کبود

 

یاقوت کبود سـنگ مخصوص متولدین شهریور ماه است. این سـنگ دارای خاصیت شفابخشی است و روی سلول های پوست، مو و ناخن خیلی تاثیر می گذارد. یاقوت کبود از ریزش مو جلوگیری می کند و سیستم عصبی را بهبود می بخشد. این سنگ درد را کاهش می دهد و برای بیماریهای مزمنی مثل روماتیسم و نقرس اثر مثبت دارد. علاوه بر آن برای درمان سرگیجه و جلوگیری از خونریزی زخم ها به کار می رود.

 

معادن مهم سنگ یاقوت کبود عبارت اند استرالیا، برمه، سریلانکا، تانزانیا، هندوستان (کشمیر)، تایلند و در نهایت ماداگاسکار که یکی از غنی‌ترین آنها می‌باشد.

 


مهر: مونستون و اوپال

 

متولدین مهر ماه می توانند از سـنگهای مونستون و اوپال استفاده کنند. مونستون چندین رنگ دارد . سفید مایل به آبی، مایل به سبز و مایل به صورتی آن در طبیعت یافت می شود. سنگی است که روی اختلالات هورمونی خیلی تاثیر مثبتی دارد بخصوص شیر مادران را افزایش می دهد. این سنگ روی تیروئید هم اثر مثبت دارد و باعث می شود موانع احساسی شخص از بین برود.

 

 

اوپال از خانواده عقیق است و سنگی است که در کشور استرالیا به دست می آید. این سـنگ روی التهابات روده و معده موثر است و بر جریان خون نیز اثر می گذارد. از این سنگ به طلسم خوشبختی نیز یاد شده است. در گذشته مرسوم بوده که از اشخاص مبتلا به افسردگی در خواست می کردند به اوپال سیاه نگاه کنند چون اعتقاد داشتند این کار افسردگی آنها را از بین می برده است. اپال نگین ملی کشور استرالیا است.

 

 


آبان: سیترین و یاقوت قرمز

 

سیترین و یاقوت قرمز سـنگ های متولدین این ماه هستند. یاقوت قرمز برای بیماریهای ویروسی و اپیدمی ، همچنین درمان تب مفید است. این سنگ بیحسی و رخوت را از بین می برد و از زایمان زودرس جلوگیری می کند.

 

 

یاقوت قرمز ایمنی بدن را افزایش می دهد و از لحاظ روانی هم باعث رهایی از وابستگی های روانی می شود. از زمان قدیم متداول بوده که به زوجهای جوان توصیه می شده این سنگ را برای وفای بیشتر نسبت به شریک زندگی به گردن بیاویزند.

 

 

معادن این سنگ در آمریکا، اسپانیا، روسیه، ماداگاسکار، فرانسه و انگلستان یافت می‌شود، اما کشور‌های اسپانیا، بولیوی و به خصوص برزیل در تامین این سنگ پیشرو هستند. در ایران نیز سنگ «سیترین» در کوه‌ها و دشت‌های مازندران، همدان، کرمان، قم، کرمانشاه و گا‌ها در بخش‌هایی از خراسان یافت می‌شود که همیشه سنگ‌هایی با کیفیت از آن‌ها به دست نمی‌آید، اما در برخی از اوقات نمونه‌هایی به شفافیت و رنگ قوی نیز از این معادن کشف شده است.

 

 

امروزه ذخایر یاقوت در برمه ، تایلند ، سریلانکا و تانزانیا و معدن جدیدی در ماداگاسکار وجود دارد . یاقوت های قرمز را در کشور تولید کننده تراش می دهند .


آذر : سـنگ فیروزه

 

رسیدیم به متولدین آذرماه و سنگ فیروزه. از سنگ فیروزه به عنوان سنگ حامی یاد شده است. معروف است که در اروپا خلبانان و مهمانداران هواپیما برای ایمنی در سفر از فیروزه استفاده می کنند.

 

 

چون این سنگ از سقوط جلوگیری می کند. فیروزه بر روی عملکرد نادرست کبد اثر می گذارد و قدرت و سوی چشم را افزایش می دهد. فیروزه ضد افسردگی است، نشاط آور می آورد و التهبات پوستی را فرو می نشاند.

 

 

فیروزه در مناطق زیادی یافت می‌شود مانند آمریکا - مصر - ایران - هندوستان و... که بهترین نوع فیروزه جهان به دلیل امتداد داشتن رگه‌های فیروزه از خراسان تا هندوستان ، فیروزه نیشابوری و هندی می‌باشد.

 


دی: گارنت یا لعل

 

نکته عجیبی است! متولدین دی ماه سنگ مخصوص به خود ندارند اما در عوض همه سنگها با تمام خواصشان برای آنها مفید هستند. پس آزاد هستید با توجه به علاقه و تمایلتان هر سنگی را که می خواهید انتخاب کنید. بهترین سنگ برای این ماه گارنت میباشد.

 

 

علاوه بر آمریکا، کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، چین و هند نیز ذخایر عظیمی از گارنت را در خود جای داده اند. این کشور علاوه بر بازار داخلی در زمینه صادرات گارنت نیز فعالند.

 


بهمن: آمیتیست

 

آماتیست، سنگ کریستالی بنفشی که به اضطراب پایان می دهد سنگ متولدین بهمن ماه است. این سنگ ضد اضطراب و کابوس است و برای کسانی که بدخواب هستند یا مدام کابوس می بینند توصیه شده است. تجربه نشان داده است که افراد مضطرب وقتی آماتیست همراه خود دارند به آرامش می رسند.

 

 

محل کشف بیشترین آمییتیست در کشورهای آلمان غربی ، چک اسلواکی ، رومانی ، روسیه ، برزیل ،ماداگاسکار , اروگوئه و اورال است.

 


اسفند: مرجان و آکوامارین

 

متولدین آخرین ماه سال با مرجان پیوند برقرار می کنند. مرجان از گیاه دریایی به دست می آید و از رنگ قرمز پررنگ تا گل بهی و صورتی یافت می شود. چون منشاء آن کلسیم است روی بیماری استخوانها بخصوص راشیتیسم تاثیر مثبت می گذارد. مرجان برای استحکام دندانها مفید است و انعطاف پذیری را هم تقویت می کند. متولدین اسفندی که به راحتی نمی توانند خود را با محیط وفق دهند با همراه داشتن مرجان می توانند بر این ضعف فائق آیند.

 

 

معادن مهم آکوامارین عبارتند از:  برزیل، جمهوری مالاگاسی ،افغانستان ،تانزانیا ، پاکستان و روسیه میباشد. برای قرن ها با کیفیت ترین و گرانترین مرجان از دریای مدیترانه در طول سواحل الجزیره، فرانسه ، اسپانیا و تونس بدست می آمد. همچنین این گوهر را می توان در ژاپن و مالزی نیز یافت.

  

Origin یا محل استخراج سنگ قیمتی را آرجین آن سنگ میگویند. در نقاطی از زمین تجمع و مقدار رگه های یک سنگ بسیار زیاد هست به صورتی که آن منطقه قطب و محل اصلی معادن آن سنگ محسوب میشود.مانند آنکه نفت در بسیاری نقاط وجود دارد اما منطقه خلیج فارس قطب استخراج نفت محسوب میگردد.در مورد گوهرها هم صدق میکند.جهت آشنای شما به این مناطق اشاره میکنم:

 


 

ایران= فیروزه….

افغانستان= لاجورد  یاقوت لعل تورمالین …

پاکستان= زمرد  گارنت  یاقوت  توپاز  آکوامارین ….

سریلانکا= امتیست  توپاز  موناستون  زیرکون  یاقوت  سفایر…..

استرالیا= مرجان  الماس  زمرد  اپال  جاسپر  مروارید……

برمه= یاقوت  کهربا  زبرجد  یشم   سفایر  زیرکون  تورمالین….

هندوستان= الماس  عقیق  زمرد  یاقوت  کوارتز  گارنت  جاسپر  مروارید  سودولایت….

روسیه= کهربا  الماس  زمرد  توپاز  تورمالین  یشم  الکساندریت  توپاز  مالاکیت  کوارتز…

لهستان= کهربا….

اسپانیا= کوارتز….

مصر= زبرجد….

غنا= الماس…

زیمباوه= زمرد  توپاز  گارنت…

افریقای جنوبی= الماس  زمرد  یاقوت  زبرجد……

انگولا= الماس…

امریکا= فیروزه  زمرد  فلدسپر  گارنت  توپاز  آکوامارین  گارنت….

کانادا= امتیست  آمولیت  لابرادوریت….

کلمبیا= زمرد…

شیلی= لاجورد…

برزیل= عقیق  آمازونیت  زمرد  الماس  اپال…

تایلند= گارنت  یاقوت  سفایر  زیرکون…

چین= کهربا الماس  یاقوت  مروارید  یشم  سفایر…

ژاپن= مرجان  یشم  مروارید  توپاز  کوارتز…

 

 

در سایر مناطق هم گوهر یافت میشود اما مناطق مهم اینها بوده اند  مهمترین بورس الماس تراش خورده در بلژیک و انگلیس و تایلند میباشد  جالب است بدانید ایران یکی از بزرگترین ذخایر انواع سنگهای کوارتز را در جهان دارا میباشد که بیشتر آن هنوز اگتشاف نشده اند.

 

 

مطالب مرتبط

سفربراساس ماه تولد

مطالب مرتبط

سفربراساس ماه تولد