توضیحات پارک آبی وایلد وادی دبی

 

چرا سفر به پارک آبی وایلد وادی؟

- از معروف ترین پارک های آبی دبی است و وسایل بازی منحصر به فردی دارد.

- استخر موج های آن بزرگترین استخر موج های آبی خاورمیانه است.

- از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر دبی می باشد.

- با مراجعه به آن می توانید یک روز کامل، هیجان و آدرنالین را تجربه کنید.

-امکانات رفاهی گسترده ای برای تفریح شما در این پارک آبی وجود دارد.

 


آشنایی با پارک آبی وایلد وادی دبی | Wild Wadi Water Park

امروزه پارک های آبی آتلانتیس و وایلد وادی (wild wadi) برترین پارک های آبی دبی هستند و همین موضوع باعث شده تا با وجود پارک های آبی موجود در هتل های مدرن دبی، باز هم گردشگران حاضر به پرداخت هزینه جداگانه و تجربه ی هیجان در این پارک های آبی باشند.

 

 

ونوس امروز به سوی وایلد وادی آمده تا ببینیم آیا این پارک مستحق این همه شهرت هست یا نه. آوازه ی وسایل بازی و تفریحات در این پارک آن قدر زیاد است که هر گردشگری علاقمند می شود برای یکبار هم که شده طعم هیجان را در وایلد وادی تجربه کند، بخصوص که این پارک در یکی از بهترین مناطق دبی، یعنی ساحل جمیرا و درست در مقابل برج العرب ساخته شده است. سال ساخت این پارک آبی ۱۹۹۹ میلادی است و از همان سال افتتاحش به شهرت و آوازه ی زیادی دست یافت.

 

 

تِم پارک آبی واید وادی

اگر اهل خواندن داستان های کهن باشید شاید یوها (Juha) را بشناسید، یوها یک شخصیت داستانی در داستان های عرب است که گاهی باهوش می شد و گاهی خود را به نادانی میزد، شکل ظاهر پارک آبی وایلد وادی را بر اساس این داستان ساخته اند و با ورود به آن به یاد ماجراهای یوها خواهید افتاد البته افرادی که از ماجراهای این فرد چیزی نمی دانند شاید با ورود به وایلد وادی احساس کنند به سرزمین سندباد وارد شده اند.

 


 

وسایل بازی پارک آبی وایلد وادی دبی

حدود ۳۰ نوع وسیله ی اصلی و هیجان انگیز در پارک آبی وایلد وادی وجود دارد که حس ترس و وحشت سوار شدن بر آن ها غیر قابل توصیف است، برای این که بیشتر با این وسایل بازی فوق العاده آشنا شوید، یک به یک آن ها را امتحان کرده و تجربیاتمان را با شما به اشتراک می گذاریم. وسایل بازی در این پارک به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که برای همه ی سنین و همه ی سایزها مناسب باشند، حتی برخی وسایل موجود در وایلد وادی برای بانوان باردار هم مناسب سازی شده و تنها کافی است پس از ورود به پارک خوب به تابلوهای اطلاعات و راهنمایی توجه کنید تا بهترین و جذاب ترین وسایل بازی را انتخاب کنید.

 

این پارک ابی ۳ استخر بزرگ اصلی و ۱۷ بازی آبی مهیج دارد که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شویم.


۱-جمیرا سکیرا | سرسره و سقوط آزاد پارک وایلد وادی

جمیرا سکیرا (Jumeirah Sceirah) نام سرسره ای بسیار مرتفع است که از همه جای پارک آبی وایلد وادی قابل مشاهده می باشد و اغلب صف های طویلی برای سوار شدن و لمس هیجان در آن وجود دارد، این وسیله از محبوب ترین و مشهورترین وسایل تفریحی در این پارک است.

علاقمندان باید حدود ۳۲ متر از پله بالا بروند تا به بالاترین نقطه ی این سرسره برسند. وقتی به بالای این وسیله برسید سقوط آزاد در انتظارتان است، سقوطی که ارتفاعش بسیار بیشتر از آنی است که تصورش را می کردید، شما تقریبا ۳۲ متر بالا آمدید اما با سوار شدن بر سرسره ی سقوط آزاد حدود ۱۲۰ متر به پایین و طبقات زیرین سکیرا سقوط خواهید کرد و از همه وحشتناک تر این که سرعت سقوط شما تقریبا ۸۰ کیلومتر بر ثانیه خواهد بود. اغلب افرادی که برای اولین بار از سکیرا بالا آمده اند نمی دانند که قرار است ۱۲۰ متر سقوط کنند و با فهمیدن این قضیه پشیمان شده یا قلبشان به تپش می افتد.

 

 

برای تجربه ی این سقوط بی نظیر باید داخل یکی از دو کپسول موجود بر فراز سرسره ی سقوط آزاد شوید با ورود به این محفظه ی پلاستیکی صدای شمارش معکوس را خواهید شنید که با اتمام آن بدون این که بتوانید هیچ کاری برای محافظت از خودتان انجام دهید سقوط خواهید کرد. توجه کنید که لوله ی سقوط آزاد کاملا بسته است و شما در هنگام سقوط نمی توانید مناظر اطراف را ببینید یا از مسیر خارج شوید.

 

+ نکته ی ایمنی مهم در سوار شدن بر جمیرا سکیرا: باید دستانتان را روبه روی خود جفت کنید تا با بدنه ی سرسره اصابت نکنند زیرا اگر دستانتان را باز کنید بر اثر سرعت بالا حتما زخم شده و آسیب خواهید دید.


۲-برج سورج | سرسره مارپیچ وایلد وادی

برج سورج (SURJ) نام یکی دیگر از جالب ترین وسایل بازی و تفریح در پارک آبی وایلد وادی است. این سرسره بارها و بارها شما را می چرخاند و در نهایت به داخل یک استخر بزرگ پرتاب می کند. برای سوار شدن به این سرسره ی جذاب و پیچ در پیچ باید سوار تیوپ های یک یا دو نفره شوید، با نشستن داخل تیوپ ها سفر چرخان و هیجانی شما آغاز می شود و داخل لوله های سربسته و روباز سر می خورید و نهایتا با شتاب به استخری ایمن خواهید رسید.

 


*نکته ی ایمنی: افرادی که قدشان بالای ۱.۱ متر باشد حق ورود به این سرسره را دارند و کودکان باید حتما به وسیله ی والدینشان و در تیوپ های دونفره وارد برج سورج شوند.

*نکته ی ایمنی: مجموع وزن افرادی که داخل این سرسره می شوند نباید بیشتر از ۳۶۵ کیلوگرم باشد.

*نکته ی ایمنی: نهایتا دو تیوپ به صورت هم زمان می توانند وارد این سرسره شوند.


۳- مستر بلسترز | سرسره ماجراجویی وایلد وادی

مستر بلسترز (MASTER BLASTERS) حس هیجان سوار شدن بر ترن را در میان آب برایتان فرهم می کند.

 

 

این وسیله سرسره ای عظیم است و حدود ۱۵ متر ارتفاع دارد و سوارانش باید حتما با تیوپ وارد آن شوند، تیوپ ها از مسیر های پر پیچ و خم، پر شیب  و مسیر هایی شبیه به ریل های ترن می گذرند و می چرخند و می چرخند، این سرسره به صورتی ساخته شده که قسمت هایی از آن رو باز و بخش هایی سربسته هستند به همین دلیل می توانید با سوار شدن بر این سرسره ها از مناظر اطراف و درختانی که در دو سمت این سرسره کاشته شده اند هم لذت ببرید.

 

 

*نکات  ایمنی:

-سر نشین تیوپ یک نفره باید حداکثر ۱۲۰ کیلوگرم باشد.

-تیوپ های دونفره حداکثر می توانند ۱۸۰ کیلوگرم وزن داشته باشند.

-کودکانی که قدشان کمتر از ۱.۱ متر یا وزنشان کمتر از ۵۰ کیلوگرم باشد باید حتما با یک همراه وارد این وسیله شوند.


۴- تندروم الی | گردباد پارک آبی وایلد وادی

تندروم (Tantrum Alley) نام یکی دیگر از وسایل محبوب پارک آبی وایلد وادی دبی است که هیجانش به نسبت چند وسیله ی قبلی که معرفی کردیم کمی کمتر و مناسب افرادی است که هیجان کمتری را می پسندند.

 

 

برای لذت بردن از این وسیله ی جذاب باید سوار تیوپ شوید، با حرک تیوپ وارد سرسره های مختلف و چاله های دورانی و فضایی می شوید. تندروم دو سرسره و چندین چاله ی فضایی دارد و با ورود به آن ها بارها و بارها دور خود می چرخید و می چرخید تا سرانجام وارد استخری بزرگ شوید. نکته ی جالب درباره ی گردباد آبی دبی این است که می توانید به همراه دوستانتان سوار تیوپ های دو تا چهار نفره شوید و همه باهم حس شادی و لذت این وسیله را تجربه کنید.

*نکات ایمنی:

-باید قدتان بیش از ۱.۱ متر باشد.

-حداکثر چهار نفر می توانند به صورت همزمان وارد این وسیله شوند و نباید مجموع وزنشان بیش از ۲۹۵ کیلومتر باشد.


۵-جوها دو و دوگون | تفریح خانوادگی در وایلد وادی

جوها و دوگون (JUHA'S DHOW AND LAGOON) یکی از جذاب ترین مکان های تفریحی برای خانواده ها در واید وادی است. این وسیله که در سال ۲۰۰۵ میلادی به پارک وایلد وادی اضافه شد به سرعت توانست در نزد بازدیدکنندگان این پارک جایگاه خوبی پیدا کند و میهمانان را تا حد زیادی سرگرم نماید.

جوها در واقع یک قسمتی از پارک آبی وایلد وادی است که در آن مجموعه ای از سرگرمی های مخصوص کودکان و والدین در کنار هم جمع شده اند، برای کودکان سرسره های کوچک، دوش های آبپاش و استخرهای کودک ساخته اند و والدین هم اجازه دارند در کنار کودکانشان تفریح کنند. در جوها تقریبا ۱۰۰ بازی و فعالیت برای خانواده ها فراهم آمده تا والدینی که فرزندان کوچک همراه دارند هم مانند دیگر بازدیدکنندگان از جذابیت ها و هیجانات پارک آبی لذت ببرند.

 

 

نکته ی جالب درباره ی این بخش از پارک آبی این است که دوش هایی در سراسر این قسمت کار گذاشته شده که هر ۲ دقیقه یکبار همه ی افرادی که در آن قرار دارند را حسابی خیس می کند به همین خاطر همیشه صدای جیغ و شادی کودکان از جوها شنیده می شود.

 


۶-رودخانه ی جوها | سوار بر موج های آبی وایلد وادی

اگر برای تجربه ی تفریحات آرام و لذتبخش به پارک آبی وایلد وادی آمده اید برای شما هم تفریحات لوکس و جذابی در این مجموعه ی تفریحی فراهم آمده. یکی از پرطرفدارترین قسمت های تفریحات آرام وایلد وادی رودخانه ی آرام یا رود جوهاست. این رود ۳۶۰ متر طول دارد و آب در آن به صورت آرام در جریان است.

 

 

علاقمندان می توانند با تیوپ های یک یا دو نفری در این رود زیبا حرکت کنند و از مناظر اطراف لذت برده و وارد تونل های کوچک و بزرگ این رودخانه شوند. در طی حرکت در رود جوها آبشارهایی هم وجود دارند که آب را به صورت و بدن تیوپ سواران می ریزند. 

 

*نکته ی ایمنی:

-اگر خوب شنا بلد نیستید حتما جلیقه ی نجات تهیه کنید.


۷- رودخانه خروشان | محبوب ترین رود وایلد وادی

رودخانه ی خروشان (ACTION RIVER) پارک آبی وایلد وادی حدود ۱۰۰،۰۰۰ لیتر آب وجود دارد که توسط موج های خروشان روی میهمانان این رود می ریزد. بر فراز این رود آبشاری با ارتفاع ۱ متر نیز وجود دارد که آب را با سرعت روی شناگران می ریزد. این رودخانه عمق کمی دارد اما اگر خوب قوانین شنا را نمی دانید پیشنهاد می کنیم جلیقه بپوشید تا سقوط ناگهانی آب شما را آزاد ندهد.

 


۸- موج سواری | هیجان موج سواری در وایلد وادی

در پارک وایلد وادی می توانید موج سواری هم انجام دهید. در این پارک فوق العاده قسمتی با عنوان وایپ اوت  WIPEOUT AND RIPTIDE جود دارد که مخصوص علاقمندان به موج سواری است. داستان از این قرار است که محوطه ای شبیه به رودخانه ساخته اند و در آن به وسیله ی شیب و بالا و بلندی، موج هایی را ایجاد کرده اند و علاقمندان می توانند به وسیله ی تخته های موج سواری در این رود باریک اما پر خروش موج سواری کنند. افرادی که وارد این رود می شوند باید حداقل ۱.۱ متر قد داشته باشند بنابراین کودکان اجازه ی موج سواری در این پارک را ندارند.

 

 

شما با ورود به منطقه ی موج سواری وایلد وادی می توانید اوج هیجان را در این پارک تجربه کنید. ساخت مجموعه ی موج سواری این پارک بسیار حساب شده بود و توسط مهندسی آمریکایی به نام توماس لوچفتلد (Thomas Lochtefeld) طراحی و ساخته شد. شک نکنید که حس موج سواری داخل دریا و اقیانوس را در پارک وایلد وادی هم می توانید تجربه کنید.

 


۹-استخر موج | اوج هیجان در پارک وایلد وادی

این روزها پارک های آبی زیادی استخر موج دارند اما استخر موج پارک آبی وایلد وادی (WAVE POOL) بزرگ ترین استخر موج در خاورمیانه است و اصلا قابل مقایسه با هم نظیرانش نیست. استخر موج این مجموعه ۱.۵ متر عمق دارد و موج های بلند و پر خروشی ایجاد می کند. 

 

 

بلندی و ارتفاع موج ها در اینجا آن قدر زیاد و باورنکردنی هستند که اغلب تازه واردها را غافلگیر می کنند. اصلا نگران ایمنی و امنیت در این استخر پر خروش نباشید و فقط سعی کنید از هیجان لذت ببرید زیرا همیشه غریق نجات ها در صحنه حضور دارند و امکان استفاده از جلیقه ی نجات هم وجود دارد. پیشنهاد می کنیم اگر به وایلد وادی می روید حتما استخر موج را هم امتحان کنید.

 


امکانات پارک آبی وایلد وادی

در این مجموعه ی تفریحی تلاش شده تا امکانات رفاهی مناسبی برای میهمانان ارائه شود. در این بخش به امکانات پارک آبی وایلد وادی می پردازیم:

 • کمد قفل دار برای وسایل قرار دادن شخصی
 • رختکن مخصوص بانوان
 • دوش
 • سرویس بهداشتی
 • صندلی های مخصوص آفتاب گرفتن.
 • فروشگاه خرید لوازم
 • رستوران و مکان خرید نوشیدنی
 • امکان برپایی مراسم خاص در رستوران پارک (در این صورت رستوران تا زمان پایان مراسم شما باز خواهد ماند)

 

 

امکانات رفاهی این پارک آبی در سطح قابل قبول و با کیفیتی قرار دارد، مثلا باید بدانید که سالن رختکن بانوان و آقایان آن جداست و هر کس قفسه ی جداگانه ای دارد، این رختکن ها بعد از هر سانس بازی و در زمان های خلوت به سرعت تمیز می شوند. خوب است بدانید که هر مراجعه کننده یک کلید به صورت دستبند داده می شود که مربوط به قفسه ی لباس های اوست.

میهمانان می توانند پول های اضافی که در پارک خرج می کنند را به وسیله ی دستبند مغناطیسی که در مچ دستشان است پرداخت نمایند و در پایان بازی آن را بپردازند این امکان به دلیل این به وجود آمده که کسی مجبور به حمل کیف پول نباشد.

جالب است بدانید که در هنگام ورود به پارک آبی می توانید کابین وی آی پی رزرو نمایید، تعداد این کابین ها ۶ عدد است و هر یک گنجایش ۸ نفر را دارد در این کابین ها صندلی های ویژه و وسایلی چون حوله، چتر آفتابگیر و... در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

 


امکانات پارک آبی وایلد وادی برای معلولان

این پارک آبی مدن و هیجان انگیز برای تفریح معلولان حرکتی نیز مناسب سازی شده است و برای آن ها امکاناتی مهیا شده که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم:

 • مسیر های مناسب برای معلولان
 • صندلی چرخدار
 • راهنما برای افرادی که انواع معلولیت ها از قبیل شنوایی، جسمانی و... را دارند.
 • وسایل بازی مناسب سازی شده برای معلولان حرکتی
 • ماموران راهنما برای استفاده از اتاق های وی آی پی و دیگر بخش های پارک آبی
 • اغلب وسایل بازی برای معلولان حرکتی بالای ۱۶ سال مناسب هستند
 • تخفیف روی هزینه ی بلیت

مسئولان این پارک آبی عقیده دارند که معلولیت نباید سبب محدودیت شود و معلولان نیز حق لذت بردن از زندگی را دارند بنابراین همیشه افرادی برای کمک به این افراد در پارک آبی حضور دارند.

 


امکانات ویژه پارک آبی وایلد وادی

در پارک آبی وایلد وادی همه ساله امکانات دیگری نیز فراهم می شود که بازدید میهمانان این مجموعه آسان تر و لذتبخش تر شود، در این قسمت به معرفی برخی از همین دست امکانات می پردازیم.

 

 

*فروشگاه خرید سوغات و لوازم در پارک

مایو و لباس شنای خود را فراموش کرده اید؟عینک ندارید و نگرانید که چشمانتان در حین شنا آسیب ببیند؟ دوست دارید از این مجموعه ی تفریحی سوغات تهیه کنید تا خاطرات خوشتان همیشه در ذهن ها باقی بماند؟

اصلا نگران نباشید در پارک آبی وایلد وادی ۴ فروشگاه برای افرادی مثل شما وجود دارد. در این فروشگاه ها طیف گسترده ای از لباس های شنا، تی شرت، حوله، اسباب بازی برای کودکان و سوغات برای تمامی سنین ارائه می گردد. هدف فروشگاه های مستقر در این پارک آبی ثبت  لحظات شاد و شیرین زندگی شماست، پیشنهاد می کنیم اگر دوربین گوپرو ندارید و عکسی نگرفته اید حتما از این مراکز سوغات تهیه کنید.

 

 

*کابین های لوکس امکانات آن ها

همانطور که قبل تر اشاره کردیم در وایلد وادی چند کابین وVIP یا لوکس و ویژه وجود دارد که هر بازدیدکننده ی علاقمندی می تواند از آن ها استفاده نماید، این کابین های خصوصی برای حفظ حریم شخصی و آرامش میهمانان ساخته شده اند در این قسمت به امکانات موجود در این کابین های می پردازیم:

 

 

 

 • صندلی خصوصی با کیفیت عالی و تضمین شده
 • صندلی های ضد آب
 • کف سفارشی و لطیف
 • مشرف بر ساحل رویایی جمیرا
 • حوله های تمیز پس از ورود
 • آب معدنی
 • انواع نوشیدنی و میوه
 • یخچال خصوصی
 • بیمه (با هزینه ی جداگانه)
 • کارت VIP PASS که اجازه ی ورود شما را به ساحل جمیرا می دهد.

 

* فیشو | آبگرمی با ماهی:

در سالهای اخیر شاهدیم که از ماهی های ریز برای درمان و از بین بردن پوست های مرده انگشتان پا استفاده می کنند، به این صورت که پاها را در آب های ولرمی که در آن ماهی های خاصی وجود دارند قرار می دهند تا پا و انگشتان نرم و لطیف شود، این کار باعث زیاد شدن گردش خون در پا نیز می گردد. در پارک آبی وایلد وادی امکان این کار وجود دارد و شما می توانید ۲۰ دقیقا پاهایتان را در اختیار ماهی های زیبا و ریز این مجموعه قرار دهید تا خوب تمیز و پاکسازی شوند.

 

 

هزینه فیشو: برای افراد بالای ۱.۱ متر: ۵۵ درهم (معادل حدودا ۵۷ هزار تومان) ، برای افرادی که قدشان از ۱.۱ متر کمتر است: ۴۰ درهم (معادل ۴۱ هزار و ۵۰۰ تومان)

*نکته ی مهم: افرادی که پاهایشان زخم است نمی توانند از فیشو استفاده کنند.

 

* حیاط خلوت و ساحل:

از تاریخ اول سپتامبر سال ۲۰۰۵ میلادی این امکان برای بازدیدکنندگان وایلد وادی فراهم است که در صورت علاقه از ساحل جمیرا و حیاط خلوت هایی که برای آفتاب گرفتن و استراحت فراهم شده اند استفاده نمایند.

 


رستوران پارک آبی وایلد وادی

حتما بعد از بازی و تفریح و فعالیت های متنوع در پارک آبی وایلد وادی گرسنه و تشنه خواهید شد، به همین منظور در این پارک ۳ رستوران و ۲ بوفه وجود دارد که با انواع و اقسام غذا و نوشیدنی ها میزبان میهمانان این پارک می باشند. این مکان ها با خوراکی هایی نظیر کباب، انواع فست فود و پیتزاهای مختلف حسابی خستگی شما را به در می برند.از جمله خوراکی های محبوب این رستوران و کافه ها بستنی های متنوع، پشمک، انواع میوه و پاپ کورن است. اگر به دنبال یک خوراکی سبک هستید و تنها می خواهید گرسنگیتان رفع شود می توانید چند میوه یا کوکی از این رستوران ها تهیه کنید.

 

 

حتی اگر آلرژی و حساسیت غذایی هم دارید اصلا نگران نباشید زیرا در رستوران های پارک آبی وایلد وادی برای افراد دارای آلرژی هم تدابیر ویژه ای دیده شده است، پس حتما این موضوع را با خدمه ی رستوران در میان گذارید.توجه داشته باشید که شما حداکثر اجازه ی همراه داشتن یک لیتر آب آشامیدنی در محوطه ی پارک آبی را دارید و با این که این مرکز نوشیدنی الکلی هم ارائه می دهد نمی توانید نوشیدنی های الکلی را داخل محوطه ی بازی ها و پارک آبی ببرید.

 

 

در رستوران های این پارک آبی بزرگ کاملا نکات بهداشتی رعایت می شود اما اگر باز هم به این موضوع شک دارید می توانید همبرگر یا مرغ سوخاری و یا حتی سالاد سفارش دهید که فقط جلوی گرسنگیتان گرفته شود. پیشنهاد می کنیم اگر اهل پیتزا هستید مارگاریتا و پپرونی این رستوران ها را امتحان کنید زیرا این پیتزاها به صورت سنتی و در اجاق های بخصوص پخته می شود.

پس به طور کلی رستوران های پارک آبی وایلد وادی به شرح زیر هستند:

-همبرگر و هات داگ جولشانز | Julshan’s Burgers and Dogs

-آشپزخانه خانوادگی جولشانز | uha’s Family Kitchen

-ریپتایت پیتزا | Riptide Pizza

- میوه ها و اسنک های لیلا | Leila’s Fruits and Snacks

لازم به ذکر است که همه ی این رستوران ها و کافه های مستقر در وایلد وادی محیطی خوب و دلنشین برای خانواده ها  دارند و حتما از محیط آن ها لذت خواهید برد.

 


دانستنی و قوانین پارک آبی وایلد وادی

پارک وایلد وادی برای امنیت و تجربه ی حس هیجان بیشتر میهمانانش قوانینی را وضع کرده که با اطلاع از آن ها می توانید گردشی بهتر داشته باشید در ادامه مروری داریم بر این قوانین:

 • ورودی پارک بر مبنای سن افراد نیست بلکه بر اساس قد آنهاست.
 • همراه داشتن دوربین گو پرو مشکلی ندارد اما می توانید عکس هایی که از شما توسط دوربین های مستقر در پارک گرفته شده را هم تهیه نمایید.
 • اگر به هشدارهای غریق نجات ها یا تابلوهای راهنما توجه نکنید مسئولین پارک هیچ مسئولیتی نخواهند داشت.
 • از کودکان زیر ۲ سال ورودی گرفته نمی شود.
 • اگر وسایل شما در کمدهای قفل دار نباشد، پارک و مسئولینش هیچ مسئولیتی درباره ی گم شدن لوازم شما ندارند.
 • همراه داشتن گوشی موبایل و دوربین به پارک بلامانع است.
 • ورود حیوانات خانگی ممنوع است.
 • خجالت نکشید و از غریق نجات ها کمک بخواهید.
 • از دویدن در پارک خودداری کنید.
 • همیشه به عمق آب توجه کنید زیرا برخی از استخرها از آن چه که فکر می کنید عمیق تر هستند.
 • اگر در هنگام تفریح دچار آسیب شدید یا از بدنتان خون جاری شد نترسید و هول نشوید در پارک اورژانس و دکتر وجود دارد.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل با نگهبانان پارک ارتباط برقرار کنید.
 • اگر به شنای خود شک دارید حتما از جلیقه ی نجات استفاده کنید.
 • از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید تا آفتاب پوستتان را آزار ندهد زیرا مسئولین مسئولیتی در این زمینه ندارند.
 • در دبی هوا اغلب گرم و سوزان است، در پارک آبی سعی کنید زیاد نوشیدنی بنوشید تا دچار مشکل و گرما زدگی نشوید.
 • افرادی که از طرف پزشکشان از بازی در پارک های آبی منع شده اند نباید از وسایل بازی استفاده کنند.
 • اگر وزن شما زیاد است و وسایل بازی محدودیت وزن دارند نباید از قوانین تخطی کنید.
 • نظافت را در همه ی نقاط پارک رعایت کنید.
 • باید در هر بار سوار شدن و استفاده از وسایل بازی از راهنمای آن دستگاه اجازه بگیرید.
 • حتما دسته ی تیوپ ها را سفت بگیرید.
 • شوخی های خطرناک ممنوع است.
 • داشتن لنز در چشم مجاز نیست و خطرناک می باشد.
 • کودکان زیر ۱۳ سال بدون والدین اجازه ی ورود ندارند.
 • در صورت لزوم مامورین پارک می توانند مانع عکاسی و فیلم برداری شما شوند.
 • سیگار کشیدن تنها در محل های مخصوص مجاز است.
 • اگر در هنگام تفریح به شخصی آسیب بزنید پارک هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد.
 • اگر دوربین گوپرو ندارید می توانید از قاب های ضدآب که به وسیله ی بند به گردن متصل می شوند هم استفاده کنید.
 • ورود غذا و نوشیدنی یا اشیای شیشه ای به وسایل بازی ممنوع است.
 • بدرفتاری با مامورین پارک پیگرد قانونی دارد.
 • اگر برای استفاده از وسایل بازی، صف بود، نوبت را رعایت کنید چرا که در صورت رعایت نکردن، ممکن است برایتان مشکل به وجود بیاید.
 • ورود کودک به همراه پوشک یا بانوانی که عذر شرعی دارند ممنوع است.
 • باید از قوانین و سخن مامورین پارک پیروی کنید.
 • در زمان هایی که پارک آبی شلوغ تر است و زمان بازی در آن هم از پیش تمدید نشده این پارم حدود ۴۵ دقیقه قبل از زمان تعطیلی دیگر به کسی اجازه ی ورود نمی دهد.
 • حداکثر وزن مراجعینی که قصد دارند از وسایل بازی هیجان انگیز استفاده کنند ۱۳۶.۴ کیلوگرم می باشد.
 • استفاده از دوربین گو پرو ایرادی ندارد به شرط ان که از سواحل جمیرا فیلم و عکس نگیرند.
 • توجه داشته باشید که نیازی نیست کودکان به همراه والدینشان از بازی های Juha's Dhow و Lagoon  استفاده کنند، این وسایل به اندازه ی کافی مناسب هستند.

 

 

قوانین شنا:

 • در هنگام شنا لباس مناسب بپوشید و اگر مایو ندارید از فروشگاه پارک تهیه نمایید، با لباس های معمولی و روزانه حق استفاده از وسایل بازی را نخواهید داشت.
 • همراه داشتن گردنبند های بلند ممنوع است.
 • لباس شنا باید بدون زیپ، فلز و دکمه های آزاد دهنده باشند.
 • لباس شنا باید نقاظ خصوصی بدن را بپوشانند.
 • همراه داشتن عینک آفتابی در حین شنا و استفاده از وسایل بازی و تفریح پارک مجاز نیست.
 • بانوان مسلمان می توانند با مایوی اسلامی وارد پارک شوند و یا مایوهای اسلامی را از فروشگاه مستقر در پارک تهیه کنید.

امنیت پارک آبی وایلد وادی

 

 

یکی از موادری که در هنگام رفتن به مکان هایی مثل پارک های آبی و شهربازی ها باید در نظر داشته باشید میزان امنیت بازدیدکنندگان و وسایل بازی موجود در آن است. بدون شک وایلد وادی یکی از بهترین پارک های آبی در دبی است اما آیا این مجموعه ی تفریحی مشهور امنیت خوبی هم دارد؟ آیا وسایل بازی بازسازی و تعمیر می شوند؟

در پارک وایلد وادی تلاش شده که در همه ی مواقع امنیت و ایمنی رعایت شود و تا جایی که ممکن است کسی در این پارک صدمه نبیند. به صورت منظم وضعیت ایمنی همه ی وسایل بازی بررسی می شود و در صورت لزوم وسیله ها بازسازی و یا تعویض می شوند. اگر وزن و قدتان را در سوار شدن به وسایل در نظر داشته باشید و از قوانین  پیروی کنید مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.


 لوازم مورد نیاز در پارک آبی وایلد وادی

 

 

پارک آبی وایلد وادی همه ی وسایل و لوازمی که شاید مورد استفاده ی شما قرار بگیرند را فراهم آورده و شما می توانید آن ها را اجاره کرده و یا از قبل با خود به همراه بیاورید. در این قسمت سعی می کنیم بیشتر به وسایل مورد نیاز برای تفریح در این پارک بپردازیم.

 

 

ما برای صرفه جویی در هزینه ها پیشنهاد می کنیم که با خود یک دست لباس اضافی، مایو و حوله همراه داشته باشید اما باز هم اگر فراموش کردید با پرداخت هزینه های جانبی پارک برای شما مساله ای نبود می توانید وسایل مورد نیاز را از فروشگاه های پارک خریداری کنید، از این فروشگاه ها می توانید حوله، مایو، عینک شنا و... را تهیه نمایید.

نرخ اجاره ی وسایل در پارک آبی وایلد وادی:

 • کمد وسایل و یک حوله: ۶۰ درهم (حدود ۶۵ هزار تومان)
 • اجاره محل آفتاب گرفتن خصوصی + همه ی وسایل مورد نیاز مثل حوله،آب معدنی و...: ۱۵۰۰ درهم (حدود ۱میلیون و ۳۰۰ هزار تومان)

 


از دیگر پارک آبی های دبی / پارک آبی یاس ابوظبی

 Yas Waterworld

پارک آبی یاس، یکی از مشهورترین و برترین پارک های آبی دنیاست که در شهر ابوظبی امارات و جزیره تفریحی یاس قرار دارد. این پارک آبی فوق العاده، اولین پارک آبی امارات و البته تنها پارک اماراتی در جهان می باشد. از دیگر خصوصیات قابل توجه پارک آبی یاس، وسعت بی نظیر آن است که در خود 45 تفریح و سرسره منحصر به فرد و هیجان انگیز را جای داده است. جالب آن که در میان این حجم عظیم از سرگرمی های متفاوت پارک آبی یاس، 5 تا از بازی های آن در دنیا لنگه ندارند و تنها در همین پارک آبی می توانید خوشی و لذتشان را تجربه کنید. از آن جمله می توان به سرسره رعشه شاهین، هیجان سوار و سرسره داواما و رودخانه خروشان اشاره کرد.

آدرس: امارات، ابوظبی ، جزیره یاس

 


از دیگر پارک آبی های دبی / پارک آبی آتلانتیس جمیرا

 Atlantis Dubai Water Park

در ابتدا باید بدانید که پارک آبی آتلانتیس همان پارک آبی آکواونچر Aquaventure است و آن را با هردوی این نام‌ها می‌شناسند. این پارک آبی در جزیره‌ی پالم جمیرا ساخته شد و به همین خاطر به سرعت به شهرت رسید. پارک آبی آتلانتیس را بیشتر به دلیل وجود سرسره‌ی سقوط آزادش می‌شناسند زیرا در این مرکز تفریحی سرسره‌ی سقوط آزادی وجود دارد که در نهایت شما را از میان آکواریوم کوسه‌ها عبور می‌دهد و می‌توانید چند لحظه‌ای این جانوران ترسناک را از نزدیک مشاهده کنید. همچنین در آتلانتیس زیپ‌لاین نیز وجود دارد که از امکانات خاص آن به حساب می‌آید.
اگر به همراه کودکانتان به این پارک می‌روید، باید بدانید که در آتلانتیس قسمت‌های گوناگونی هم برای آنان مهیا شده که از محبوبترین آنها زمین واتر اسپلش است. اگر قصد تفریح در این پارک را دارید یک روز کامل برایش زمان در نظر بگیرید زیرا وسایل موجود در این مجموعه بسیار متعدد هستند.
امکانات پارک آبی آتلانتیس: دلفین لند، رستوران و کافه، رختکن، سرویس بهداشتی، حمام و...

آدرس: امارات، دبی، جزیره پالم جمیرا ، هتل آتلانتیس

 


از دیگر پارک آبی های دبی/ پارک آبی اسپلش اِن پارتی | Splash n Party

پارک آبی اسپلش اِن پارتی پارکی مخصوص کودکان است، البته پدر و مادرها هم می‌توانند در هنگام بازی کودکانشان را تماشا کنند. اگر هدف شما از رفتن به پارک آبی تنها خوش گذشتن به فرزندان کوچکتان است و دوست دارید خودتان در گوشه‌ای نشسته و استراحت کنید، این پارک آبی برایتان بسیار مناسب خواهد بود.
امکانات پارک آبی اسپلش ان پارتی: رستوران و کافه، دوش، سرویس بهداشتی.
آدرس: امارات، دبی، منطقه الصفا، خیابان ۸A، پارک آبی اسپلش ان پارتی

 


از دیگر پارک آبی های دبی / پارک آبی آیس لند راس الخیمه | Ice Land Water Park

این پارک آبی همانطور که از نامش مشخص است تمی شبیه به یخ دارد به این معنا که تمامی قسمت‌ها و وسایل موجود در این پارک شبیه به یخ و سفید رنگ هستند. سرسره‌های پرسرعت و استخر امواج از محبوب‌ترین وسایل بازی این پارک هستند. خوشبختانه مسئولان این پارک در صدد گسترش و مرمت وسایل آسیب دیده‌ی این پارک هستند و به زودی آیس لند چهره‌ی جدیدی به خود می‌گیرد. به همین خاطر بهتر است پیش از مراجعه به پارک تماس گرفته و از باز بودن مجموعه مطلع شوید.
امکانات: رستوران، کمد قفل دار
آدرس: امارت، دبی، راس الخیمه، جزیره الحمرا

 


از دیگر پارک آبی های دبی / پارک آبی اسپلش پد دبی | Splash Pad dubai

اسپلش پد، پارک آبی کوچکی است و باید گفت که به هیچ وجه با مراکزی چون آتلانتیس و وایلد وادی قابل مقایسه نیست؛ اما محیطی خانوادگی و مناسب برای تفریح کودکان دارد. اگر در جستجوی پارک آبی به نسبت ارزان هستید که به همراه خانواده اوقات خوشی را سپری کنید، پارک آبی اسپلش پد گزینه‌ی خوبی در دبی است.
امکانات: سرویس بهداشتی، رستوران
آدرس: امارات، دبی، شمال ساحل جمیرا، نزدیک سینما روکسی

 


از دیگر پارک آبی های دبی / پارک آبی لاگونا | laguna waterpark

پارک آبی لاگونا نیز از آن جمله پارک‌هایی است که وسایل بازی هیجان‌انگیزی را در خود جای داده است. این پارک آبی وسایلی چون سرسره‌های رقابتی، سرسره‌ی سقوط آزاد، سرسره‌ی فضایی و استخر امواج دارد که توانسته‌اند رضایت مراجعه کنندگان را جلب کنند. نکته‌ی خاصی که در رابطه با پارک آبی لاگونا وجود دارد، حضور اقامتگاه‌های گوناگون در اطراف آن است که فرصتی را فراهم می‌کنند تا کسانی که به دنبال آرامش هستند در آن‌ها استراحت کرده و لحظات آرامی را سپری کنند. ناگفته نماند که رفتن به ساحل جمیرا از این پارک بسیار آسان است و همین موضوع سبب شده تا افراد زیادی به آن مراجعه کنند.
امکانات: رستوران و کافه، فروشگاه خرید سوغات و لوازم ورزشی، سرویس بهداشتی
آدرس: امارات، دبی، جمیرا، ساحل لامر، پارک آبی لاگونااز دیگر پارک آبی های دبی / پارک آبی لگولند | Legoland Dubai

پارک آبی لگولند در سال 2016 میلادی در دبی افتتاح شد و طی دو سال گذشته توانسته طرفداران خاص خودش را پیدا کند. شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که اهل سفر هستند، لگولند را به عنوان شهربازی بشناسید، باید بگوییم که در واقع، حقیقت هم همین است و لگولند دبی نیز از دو بخش پارک آبی و شهربازی تشکیل می‌شود. با مراجعه به این پارک هم می‌توانید از امکانات شهربازی لذت ببرید و هم لحظات پر شوری را در کنار دوستان و آشنایانتان در میان وسایل بازی هیجان‌انگیز پارک آبی سپری کنید.
امکانات: رستوران، سرویس بهداشتی
آدرس: امارات، دبی، خیابان شیخ زاید، روبه‌روی جبل علی، شهربازی و پارک آبی لگولند

 


مطالب مرتبط