توضیحات لقب شهرهای مهم دنیا

با لقب 7 شهر مهم دنیا آشنا شوید!

لقب شهرهای مختلف همیشه موضوع جذابی برای خیلی ها بوده است چراکه لقب هر شهر برگرفته از علتی است و دانستن این علت جذاب و هیجان انگیز است. ونوس در این مقاله لقب شهرهای مهم دنیا را معرفی نموده است که دانستن آنها ممکن است برایتان جالب باشد!

 

 

لندن انگلیس؛ سیگار بزرگ

لندن یکی از اسرار آمیزترین شهرهای اروپا است که آن را با لقب  "سیگار بزرگ" (Big Smoke) هم می شناسند. این لقب از مه ای گرفته شده است که لندن را در سال 1952 در خود فرو برد و تلفاتی نیز در پی داشت.

  

تورنتو کانادا؛ شهر گل آلود

تورنتو یکی دیگر از شهرهای معروف دنیا است که به آن لقب "شهر گل آلود" داده اند. این لقب از دوره ای به جا مانده که جاده ها هنوز سنگ فرش نشده بودند و بارش باران آنها را به گل و لای تبدیل می کرد.

 

میلان ایتالیا؛ پایتخت مد و فشن

میلان از شهرهای مهم ایتالیا را هم با لقب "پایتخت مد و فشن دنیا" می شناسند. میلان خانه تعداد بسیار زیادی از برندهای مد و فشن شوهای دنیا به حساب می آید. گفته می شود که برای ارتقای اظهارات در رابطه با مد، میلان می تواند بهترین منبع الهام باشد.

 

ژنو سوئیس؛ پایتخت صلح

لقب " پایتخت صلح دنیا " هم بدون شک برازنده شهر ژنو سوئیس است، شهری که مقر بیش از 200 سازمان بین المللی دنیا است.

 

سیدنی استرالیا؛ شهر بندرگاه

شهر سیدنی هم با داشتن یکی از بزرگترین بندرگاههای طبیعی دنیا به نام بندر جکسون، لقب "شهر بندری" را در اختیار دارد. در امتداد بندر جکسون هم  تعدادی از معروف ترین جاذبه های توریستی این شهر استرالیایی قرار دارد.

 

نیویورک آمریکا؛ سیب بزرگ

طی دهه 1920 مسابقات اسب دوانی، رایج ترین ورزش در شهر نیویورک بود. جالب است بدانید جایزه ای که برای این مسابقات در نظر گرفته شده بود، سیب های قرمز خوشمزه ای بود که به نفرات برتر داده می شد. همچنین خیلی از اوقات یکی از روزنامه نگاران آن زمان به نام جان فیتزجرالد در حالیکه مطالبی درباره مسابقات اسب دوانی می نوشت به جای در اطراف نیویورک از اصطلاح "در اطراف سیب بزرگ " زیاد استفاده می کرد و به این ترتیب این اصطلاح  از آن زمان تا کنون به لقب نیویورک تبدیل شد.

 

 پکن چین؛ شهر ممنوعه

پکن پایتخت چین را هم با لقب "شهر ممنوعه" می شناسند. این لقب به خاطر وجود یک قصر سلطنتی به همین نام (یعنی شهر ممنوعه) در پکن است و با گذر زمان، کم کم کل شهر به همین نام شناخته شد.