توضیحات سنگاپور

سنگاپـور

جمهوری سَنگاپور در جنوب شرقی آسیا است و پایتخت آن سنگاپور است. سنگاپور در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است. سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد. کشوری ثروتمند و مدرن است. مالزی و اندونزی تنها همسایه‌های سنگاپورند. این کشور که از تعدادی جزیره تشکیل شده، در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است. سنگاپور یکی از ۳ کشور-شهر مستقل کنونی در جهان است.

صنعت توریسم، یکی از منابع عمده درآمد سنگاپور را تشکیل می‌دهد. جاذبه‌های طبیعی فراوان، تنوع قومی، استفاده از زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان‌های اصلی و شبکه حمل و نقل گسترده و کارآمد، از جمله دلایل محبوبیت این کشور دربین جهانگردان است.

واردات، فروش و مصرف آدامس در سنگاپور ممنوع است. همچنین سیگار کشیدن در بسیاری قسمت‌های سنگاپور ممنوع است و دائماً تعداد مکان‌های شامل این ممنوعیت درحال افزایش می‌باشد.

سنگاپور به دلیل قرار گرفتن در منطقه گرم و مرطوب و نزدیکی با استوا، آب و هوایی گرم و زمینی حاصلخیز دارد. گرم‌ترین ماه‌های سال، خرداد و تیر است و در مهر و آبان، هوا مرطوب‌تر است. آذر تا دی بارانی‌ترین ماه‌های سال هستند، اما ماه‌های دیگر نیز چندان خشك نیستند.از فروردین تا شهریور كمبود یك نسیم فرح‌بخش خیلی احساس می‌شود.

 

اطلاعات ضروري سنگاپور :

اختلاف ساعت: 7:30 + (با گرینویچ اختلاف زمان دارد)

واحد پول سنگاپور: دلار سنگاپور

نرخ برابری : یک دلار آمریکا معادل ( محاسبه به روز نرخ برابری با دلار ) دلار سنگاپور است.

 

جاذبه های گردشگری سنگاپور :

از جمله مراکز مورد علاقه جهانگردان می‌توان از محله "اورچارد رود" که شامل مراکز خرید بزرگ می باشد، باغ وحش سنگاپور، باغ پرندگان جورونگ و جزیره گردشگری سنتوزا نام برد. این جزیره دارای جاذبه‌ها و فعالیت‌های بسیاری برای کودکان و بزرگسالان است که از جمله شامل نمایش آتش بازی شبانه، پارک دلفین‌ها، پارک پروانه‌ها و سینمای چهاربعدی می‌شود.

از نقاط دیدنی سنگاپور هتلی به نام مارینا بی سندز است که به شکل یک کشتی بر روی ۳ ساختمان بلند شاخته شده و استخری دارد که انتهای آن این ذهنیت را تداعی می‌کند که شناگران در حال افتادن از ساختمان هستند. پارک تفریحی یونیورسال استودیو که نمایش‌ها و وسایل بازی آن برپایه محصولات این استودیو طراحی شده، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری سنگاپور است.

مهمترين ديدنيهاي سنگاپور عبارتند از:

محله چيني ها

پارك مرليون

سنتوزا و دنياي زير آب

اسكله قايق

اسكله كلارك

ساحل سنتوزا

كليساي سنت ژوزف

موزه تاريخ سنگاپور

درياچه دلفين هاي سنتوزا

باغ وحش

موزه هنر سنگاپور

پارك پرندگان

مسجد سلطان

خيابان عربها

باغ گياه شناسي سنگاپور

قايق راني در رودخانه سنگاپور

يادبود غيرنظامي جنگ

باغ هاي Tiger Balm

خيابان Orchard

Night Safari

Little India

Botanic Garden

Snow City

 

مراکز خرید سنگاپور :

Joo Chiat Complex، Suntec City Mall، Park Mall، Palais Renaissance، City Square Mall، Marina Square، TANGS Orchard، Wisma Atria، ION Orchard، Bugis Junction، FestiveWalk™ at Resorts World™ Sentosa، Mandarin Gallery، The Shoppes at Marina Bay Sands®، VivoCity، Scotts Square، Plaza Singapura، Paragon، Orchard Central، Funan Digitalife Mall، Delfi Orchard