توضیحات شگفت انگیزترین مکانها درجهان

آیا تا به‌ حال با خود فکر کرده‌اید شگفت‌ انگیزترین و بهترین مناظر طبیعی در کجای این جهان هستند؟ ما برای شما توضیح می‌دهیم.

 

◀️ دیوار عظیم مرجانی، استرالیا 👇

 این مکان، بزرگ‌ترین مجموعه از مرجان‌های دریایی در جهان است که پهنای آن به ۲۳۰۰کیلومتر می‌رسد و به قدری بزرگ است که از فضا قابل رویت است. این مکان از عجایب هفتگانه طبیعی جهان به شمار می‌آید.

 

◀️ اهرام جیزه، مصر 👇

به عنوان تنها عضو به جا مانده از عجایب هفتگانه‌ی جهان، اهرام جیزه در مصر واقعا دیدنی است. از ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح این بنا ساخته شد و برای ۳۸۰۰سال بلندترین سازه‌ی دست بشر بود.

 

◀️ استون هنج، انگلستان 👇

اسرار و رموز فراوانی در این مکان نهفته است و برخلاف کسانی که فکر می‌کنند این مکان تنها چند تکه سنگ ۲۵ تنی است، این مکان یکی از زیباترین منظره‌ها را دارد. شما می‌توانید یک تور برای دیدن از این مکان رزرو کنید. این مکان غروب‌های بسیار زیبایی دارد.

 

◀️ سالار دی یونی، بولیوی 👇

 این مکان به وسعت ۶۵۰۰ کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین سطح نمکی دنیا است. این مکان که از چندین دریاچه‌ی باستانی تشکیل شده است، در فصول بارانی به قدری منعکس کننده می‌شود که از آن برای تنظیم ماهواره‌ها استفاده می‌کنند. این سطح نمکی بزرگ‌ترین آینه‌ی جهان و یکی از نفس‌گیرترین منظره‌ها است. این دشت نمک آلود زیبا در جنوب غربی کشور بولیوی و در استان دنیل کامپوس (Daniel Campos)  قرار گرفته است.

 

◀️ گرند کنیون، آریزونا، آمریکا 👇

 این مکان که توسط جریان رودخانه‌ی کلرادو به وجود آمده است، منظره‌ای به وجود آورده که نمی‌توان آن را توضیح داد. این دیوار‌های سنگی عظیم ۳۲۰ کیلومتر امتداد دارند.

 

◀️ آنتلوپ کنیون، آریزونا، آمریکا 👇

 شما تا زمانی که این مکان شگفت‌انگیز را نبینید، باور نمی‌کنید که این عکس یک حقه‌ی عکاسی نیست. میلیون‌ها سال پیش جریان آب از دل این مکان عبور کرده است و حالا زمانی که نور خورشید روی صخره‌ها می‌تابد، باعث می‌شود این سنگ‌ها رنگ‌های مختلفی از خود ساطع کنند و چنین منظره‌ای به وجود بیاورند.

 

◀️ ایستر آیلند، شیلی 👇

همانند استون‌هنج، هیچکس نمی‌داند چه داستانی پشت مجسمه‌های این مکان نهفته است. در هر صورت، برای بازدیدکنندگان، جاذبه‌ی خاص خودش را دارد. 

 

◀️ غار‌های رید فلوت، چین 👇

این مکان یکی از جاذبه‌های محبوب چین به مدت ۱۲۰۰ سال بوده است. امروزه، این غار‌ها توسط چراغ‌های رنگارنگ تزیین شده است که آن را به تجربه‌ای فراموش‌نشدنی تبدیل کرده است.

 

◀️ دیوار بزرگ، چین 👇

این دیوار که هزاران کیلومتر طول آن است، به دست بشر ساخته شده است. وقتی این سازه‌ی شگفت‌انگیز را می‌بینید باور نمی‌کنید که انسان با دست‌های خود چنین چیزی خلق کرده است. نکته‌ی دیگر منظره‌ی زیبایی است که از بالای دیوار می‌توان تماشا کرد.

 

 ◀️ پارک ملی پلیتوایس، کرواسی 👇

این منطقه با آبشار‌های شگفت‌انگیز خود، آب شفاف آن و منظره‌ی سرسبز ، جزو زیباترین‌ها در جهان است.

 

◀️ گودال آبی بزرگ، بلیز 👇

کمی دور تر از ساحل بلیز، غواصان منطقه‌ا‌ی مناسب زیردریایی، به نام «گودال‌ آبی‌ بزرگ» را کشف کرده‌اند. این منطقه ۱۲۵ متر عمق و ۳۰۰ متر پهنا دارد و از ارتفاع به راحتی دیده می‌شود.

 

◀️ پارک ملی ردوود، کالیفرنیا، آمریکا 👇

ترکیب وسعت این پارک ملی و دیگر پارک‌های این ایالت، ۵۴۰ کیلومتر مربع می‌شود. این پارک‌ها منزلگاه بلندترین گونه‌ی درخت در دنیا است که بیشتر از ۹۰ متر رشد می‌کنند.

 

◀️ پارک ملی یلوستون، آمریکا 👇

این پارک ملی در ۳ ایالت مشترک است و مناظری دارد که نباید آن‌ها را از دست داد. این مجموعه از چشمه‌های آب گرم شما را شگفت‌زده می‌کند.

 

◀️ بورا بورا، فرانسه 👇

 بورابورا گل سرسبد این بهشت استوایی است. آب شفاف آن، سواحل ماسه سفید و منظره‌ی سرسبز آن، زیبا‌تر از آن است که بتوان تصور کرد.

 

◀️ تاج محل، هند 👇

 به راستی که یکی از زیباترین معماری‌ها متعلق به همین بنا است. این بنای بزرگ با گنبد مرمری خود که در سال ۱۶۰۰ ساخته شده است، هر ساله ۳ میلیون گردشگر را به خود جذب می‌کند.

 

◀️ کوهستان تیانزی، چین 👇

کوهستان‌های معلق فیلم «آواتار» از روی همین منطقه الهام گرفته شدند. این منطقه ۶۷ کیلومتر مربع وسعت و بلندترین نقطه‌ی آن ۱۲۰۰ کیلومتر ارتفاع دارد.

 

◀️ انگکور وات، کامبوج 👇

این مکان در قرن دوازدهم، معبدی برای پیروان بودا و هندو بوده است. امروزه یکی از عجایب معماری است که دیدنش واجب است.

 

◀️ ماچو پیچو، پرو 👇

این مکان یکی از سرزمین‌های باستانی و مقدس اینکا‌ها بوده است که قدمت آن به قرن پانزدهم بر می‌گردد. این منطقه تاریخی، جدا از اطلاعاتی که راجع به تمدن قوم اینکا می‌دهد، منظره‌ای بسیار زیبا را به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند.

 

◀️ پارک ملی گلاسیر، مونتانا، آمریکا 👇

 

یکی از زیباترین مناطق آمریکا این پارک ملی است. این منطقه مملو از کوه‌های زیبا، جنگل‌های کوهستانی و دریاچه‌های زلال است. این منطقه یکی از بهترین مکان‌ها برای پیاده‌روی است.

 

◀️ پاموکاله، ترکیه 👇

این منطقه منزلگاه چشمه‌های آب گرم ترکیه است که بازدیدکنندگان را در حیرت فرو می‌برد. اگر به اینجا سفر کردید، فراموش نکنید از یکی از این جکوزی‌های طبیعی لذت ببرید.

 

◀️ آبشار‌ ویکتوریا، زامبیا 👇

این آبشار ۱۳۰۰ متر طول و ۱۰۷ متر ارتفاع دارد. با این حساب، در هر ثانیه، نزدیک به ۱ میلیون لیتر آب از آن پایین می‌ریزد. همین باعث شده است که این آبشار بزرگ‌ترین آبشار تک شاخه‌ای جهان باشد.

 

◀️ ونیز، ایتالیا 👇

اگر به دنبال مقصدی منحصر به فرد هستید، ونیز بهترین گزینه است. کانال‌های آب این شهر نقش خیابان را ایفا می‌کنند که برای بازدید از این شهر زیبا، بهترین گزینه هستند. 

 

◀️ هایلندز، ایسلند 👇

دیدن شفق‌های شمالی یکی از کار‌هایی است که هرکس باید انجام دهد. یکی از بهترین مناطق برای رویت این نور‌های آسمانی زیبا، در منطقه‌ی «هایلندز» ایسلند است.

◀️
◀️